Red WineWhite WineRosé WineSparkling WineCasesBeer & CiderSpiritsMulti-Case DealsLimited Time DealsMix & Match 12Subscription DealsBin Ends ClearanceMulti-Case DealsOnline CatalogueShop all OffersRed WineWhite WineChampagne and SparklingRosé WinePort & Sherry Dessert WineFine WineMiniaturesNo and Low alcoholView all WineFranceItalyPortugalNew ZealandSpainAustraliaChileSouth AfricaArgentinaBordeauxBurgundyRiojaBaroloChâteauneuf-du-PapeNapa ValleyChablisSancerreMarlboroughSauvignon BlancPinot GrigioMerlotMalbecPinot NoirChardonnayCabernet SauvignonShirazGrenacheRipe Smooth RedsFirm Structured RedsLight Juicy RedsCrisp Fresh WhitesRich Round WhitesPale Dry RoséBright Fruity RoséChampagne or similarFresh Fruity FizzView All Wine StylesLimited Time DealsMixedRedWhiteRoséSparklingBeer & CiderBestsellersSubscriptionsShop all CasesThreeSixTwelve24+Shop All SubscriptionsBestsellers – our No.1 subscriptionVineyard PartnerUnlimited DeliveryHow our Subscriptions WorkManage my SubscriptionRedWhiteSparklingSpiritsWhiskeyBeerFood & Drink GiftsGift HampersTasting SetsGift CardsGift a year of wineGift BoxesCorporate GiftsShop All GiftsAdvent CalendarsBirthday GiftsThank You GiftsGifts under £30Gifts under £50GinBrandyWhiskeyVodkaRumBin Ends ClearanceTasting SetsShop All SpiritsBeerBeer GiftsCasesLagerIPACiderManchester Wine FestivalLocal Tasting EventsPartner EventsEvent FAQsExplore all EventsCorporate Wine GiftsCorporate Wine ServicesWedding Wine ServiceWine GuidesContact UsStore FinderExplore all ServicesThe Kew Series by LaithwaitesWine Shop by Telegraph Media GroupTom Gilbey’s Signature Six SubscriptionBritpop by Alex JamesEnglish Heritage SeriesExplore all PartnersWine PairingsBuying GuidesLearnRecipesNewsDiscover your wine styleExplore all Articles
  • Home
  • wine
  • on offer british wine

Filter by

     

    Filter by

       

      On Offer British Wine

      Sort by:
      Results Per Page:
        • Page 1 of 2

        • 1

        • 2

      1. South Ridge Cuvée Merret English Sparkling Brut
        Champagne or Similar
        CountryUnited Kingdom
        Chardonnay-based blend
        from £19.99 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £60.12
        (£26.65 per litre)
      2. Hawkstone Lager (330ml)
        from £2.20 per bottle
        when added to 12 other bottles
        SAVE UP TO £38.40
        (£6.67 per litre)
      3. Windsor Great Park Vineyard English Sparkling Brut
        Champagne or Similar
        CountryUnited Kingdom
        Chardonnay-based blend
        from £35.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £108.00
        (£46.67 per litre)
      4. Hawkstone Lager Zero
        Other
        CountryUnited Kingdom
        from £2.25 per bottle
        when added to 12 other bottles
        (£6.82 per litre)
      5. Hawkstone Beer Mixed Case
        from £26.40 per case
        when added to 12 other bottles
        SAVE UP TO £5.60
      6. Hawkstone Cider (500ml)
        from £2.50 per bottle
        when added to 12 other bottles
        SAVE UP TO £5.40
        (£5.00 per litre)
      7. Hawkstone 3.8 Pils (330ml)
        from £2.10 per bottle
        when added to 12 other bottles
        SAVE UP TO £6.00
        (£6.36 per litre)
      8. Hawkstone IPA (330ml)
        from £2.20 per bottle
        when added to 12 other bottles
        SAVE UP TO £6.00
        (£6.67 per litre)
      9. Windsor Great Park English Sparkling Rosé
        Champagne or Similar
        CountryUnited Kingdom
        Pinot Noir-based blend
        £40.00 per bottle
        SAVE £10.00
        (£53.33 per litre)
      10. South Ridge English Sparkling Blanc de Blancs
        Champagne or Similar
        CountryUnited Kingdom
        Chardonnay
        from £29.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £72.00
        (£38.67 per litre)
      11. Pillars Brewery Helles Lager (330ml Bottle)
        from £2.25 per bottle
        when added to 12 other bottles
        SAVE UP TO £4.80
        (£6.82 per litre)
      12. Yotes Court On the Nod Bacchus
        Crisp Fresh Whites
        CountryUnited Kingdom
        Bacchus
        from £16.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £36.00
        (£21.33 per litre)
      13. South Ridge English Sparkling Blanc de Noirs
        Champagne or Similar
        CountryUnited Kingdom
        Pinot Noir-based blend
        £25.00 per bottle
        SAVE £10.00
        (£33.33 per litre)
      14. Only 121 left
        Redbeard Bacchus
        Crisp Fresh Whites
        CountryUnited Kingdom
        Bacchus
        £15.00 per bottle
        SAVE £2.00
        (£20.00 per litre)
      15. Yotes Court Loose Rein Pinot Gris
        Crisp Fresh Whites
        CountryUnited Kingdom
        Pinot Gris
        from £16.00 per bottle
        when you mix 12+
        SAVE £36.00
        (£21.33 per litre)
      16. Windsor Great Park Vineyard fizz 6-bottles with Vineyard Partner Subscription
        £198.00 per case
        SAVE £66.00
      17. English Heritage Sparkling Rosé
        Champagne or Similar
        CountryUnited Kingdom
        Chardonnay-based blend
        £23.00 per bottle
        SAVE £5.00
        (£30.67 per litre)
      18. English Heritage Sparkling Brut
        Champagne or Similar
        CountryUnited Kingdom
        Pinot Noir-based blend
        £23.00 per bottle
        SAVE £5.00
        (£30.67 per litre)
      19. Avalonia English Sparkling Brut
        Champagne or Similar
        CountryUnited Kingdom
        Pinot Noir-based blend
        £24.00 per bottle
        SAVE £6.00
        (£32.00 per litre)
      20. Loose Cannon Session IPA (33cl can)
        from £2.10 per can
        when added to 12 other bottles
        SAVE UP TO £8.28
        (£6.36 per litre)
      21. Loose Cannon Abingdon Bridge (500ml)
        from £2.25 per bottle
        when added to 12 other bottles
        SAVE UP TO £3.00
        (£4.50 per litre)
      22. Gloucester Brewery Session IPA (500ml Can)
        from £2.35 per can
        when added to 12 other bottles
        (£4.70 per litre)
      23. Hawkstone Hedgerow Cider (500ml)
        from £3.15 per bottle
        when added to 12 other bottles
        SAVE UP TO £3.60
        (£6.30 per litre)
      24. Iron Maiden Trooper Pale Ale (500ml)
        £1.80 per bottle
        SAVE £6.60
        (£3.60 per litre)
      • Showing (1 to 24 of 42)
        • Page 1 of 2

        • 1

        • 2

      money back guarantee icon

      100% MONEY-BACK

      Guarantee

      free delivery icon

      Free Delivery

      on 12+ bottles

      award winning icon

      Award-Winning

      Wines & customer service

      trustpilot icon

      Excellent

      Rating